قالب تیر گرد و شمع بتنی پیش تنیده

تولید انواع قالب تیر گرد و شمع بتنی پیش تنیده سانتریفیوژ در شرکت تجهیز بتن مهدی

بی شک مهم ترین قسمت تجهیزات و ماشین آلات خط تولید تیر گرد و شمع پیش تنیده، قالب آن می‌باشد.
وزن سنگین (مجموع وزن قالب و بتن در تیر گرد تا ۹ تن و در شمع بتنی بیش از ۱۰تن)، طول زیاد (تا ۱۵ متر) و دور چرخش گریز از مرکز بالا در حین فرآیند سانتریفیوژ (تا ۶۰۰ دور در دقیقه)، باعث حساسیت بالا درطراحی و ساخت قالب تیر گرد و شمع بتنی، می‌شود. علاوه براین، صافی سطح داخلی قالب، انطباق لبه ها، آب بندی درزهای بین دو قسمت قالب، نظافت آسان و کاربری ساده از دیگر عوامل موثر در طراحی می باشد.

قالب تیر گرد و شمع بتنی پیشتنیده سانتریفیوژ

شرکت تجهیز بتن مهدی با تکیه بر بیش از یک دهه تجربه و همچنین دانش فنی بالا در زمینه ساخت قالب و تجهیزات تولید انواع قطعات بتنی پیش ساخته و پیش تنیده، قادر است انواع قالب تیر گرد و شمع بتنی پیشتنیده را با کیفیت بالا و قابل رقابت با نمونه های خارجی تولید نماید.

اجزای قالب تیر گرد شامل ورق بدنه، تسمه‌های تقویت‌کننده طولی و شعاعی، غلتک‌ها (چرخ‌ها) و فلانچ‌های میانی، ابتدایی و انتهایی می‌باشد. این قالب ها در قطعات ۳ الی ۵ متری طراحی شده‌اند که توسط فلانچ‌های میانی به یکدیگر متصل می‌شوند.

اجزای قالب تیر گرد و شمع بتنی پیشتنیده سانتریفیوژ

در آخرین مرحله از فرآیند ساخت قالب تیر گرد، به منظور دستیابی به سازه ای کاملا دُور، قالب تراشکاری می شود. اگر قالب دور نباشد، نمی توان سرعت چرخش را بالا برد و درنتیجه کیفیت قطعه بتنی پایین می آید. همچنین درحین چرخش به دستگاه سانتریفیوژ ضربه می زند و باعث استهلاک قالب و دستگاه سانتریفیوژ می شود. علاوه بر این، احتمال ریزش بتن، زیاد است.
بنابراین درصورتیکه پس از جوشکاری، قالب دچار اعوجاج و یا خمیدگی شده باشد، ابتدا اصلاح شده و پس از آن قالب تراشکاری می شود.

قالب پایه گرد و شمع بتنی پیشتنیده ساخت شرکت تجهیز بتن مهدی دارای ویژگی‌های بازری از جمله حداقل ضربه و ارتعاش، گردش نرم و کم صدا، آب بندی مناسب درزهای قالب و سطح داخلی صاف می‌باشد.

قالب تیر گرد و شمع بتنی پیشتنیده سانتریفیوژ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *