خانه / خط تولید قطعات بتنی / شمعهای بتنی پیش تنیده

شمعهای بتنی پیش تنیده

در سرتاسر جهان شمعهای بتنی پیش تنیده از اجزای حیاتی در فونداسیون ساختمان ها، پل ها و سازه های دریایی به شمار میروند آن ها در ابعاد و سایز های مختلفی تولید می شوند که هر کدام کاربردهای منحصربه‌فرد خودش را دارد. خیلی از مناطق دارای خاک ضعیف می باشند، به همین جهت برای پی ریزی حتی در سازه های سبک باید از شمع استفاده کرد. شمع گذاری به دلیل کاهش هزینه ها و افزایش دوام و پایداری سازه، کم کم به شیوه ی متداول و مرسوم در صنعت ساختمان تبدیل شده. در سازه های سنگین دریایی مقاومت سازه را اغلب با استفاده از شمع گذاری در اعماق آب  و یا در لایه های نامناسب و سست خاک، افزایش میدهند. شمع های بتنی به دو روش اجرا در محل و یا بطور پیش ساخته، ساخته می شوند.

 روش تولید شمعهای بتنی پیش تنیده  پیش ساخته :

با استفاده از قالب :

با استفاده از دستگاه اسلیپ فورمر (Slipformer) :

 

با استفاده از دستگاه سانتریفیوژ:

این روش تولید تقریبا مشابه با روش تولید تیر برق گرد بتنی پیش تنیده میباشد با این تفاوت که از قالب ها با ابعاد و سایزهای متفاوت تری استفاده می شود.

 

« شرکت تجهیز بتن مهدی قادر به ارائه تمامی روش های ساخت شمع بتنی پیش تنیده میباشد. »

درباره‌ی لطفیان

مدیر بخش تحقیق و توسعه شرکت تجهیز بتن مهدی

حتما ببینید

تراورس, تراورس پیش تنیده, مونوبلوک, دی بلوک, بتن پیش تنیده٬ Prestressed, Railway sleeper, monoblock, B70, PC Stand٬ PC Wire, فولاد پیش تنیدگی, پی سی استرند٬ پی سی وایر٬ پیش تنیدگی٬ پیش تنیده٬ قالب تراورس, دستگاه برش, دستگاه فیدر بتن, ویبره, دستگاه کشش, دستگاه کشش تراورس, جک و پمپ هیدرولیک٬ گوه, انکوریج, خط تولید پیوسته, خط تولید غیر پیوسته

خط تولید تراورس بتنی پیش تنیده به روش پیوسته (Long Line)

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *